עתיד אמצעי הקלט באינטרנט

5 בפברואר 2012

עתיד אמצעי הקלט באינטרנט

האינטרנט, כפי שכולנו יודעים כבר, מתפתח בקצב מסחרר אבל ישנם חלקים בעולם האינטרנט שמעט קשה לזרז את התפתחותם מאחרים. אחד התחומים הללו הוא אמצעי הקלט או ממשק המשתמש לאינטרנט שמנסה בכל כוחו אך לא תמיד מצליח לייצר סטטוס קוו ולכבוש את עולם המכשירים המחוברים לרשת האינטנרט.

החידוש יגיע דווקא מכורח ולא מרצון לשפר, כיום אנו עדים ליותר ויותר מכשירים המתחברים לרשת האינטרנט, הטלפון הנייד, טאבלטים, שעונים, רכבים ועוד לא מעט מכשירים שכבר היום משתמשים בחיבור לאינטרנט כאמצעי לקבלת מידע והזנת מידע ברשת, הבעיה היא דווקא עם החלק של הזנת המידע.

הרי כל אחד מאיתנו קיבל הודעה במייל SMS פייסבוק או כל דרך אחרת בזמן נהיגה למשל, הרי לענות להודעה שכזו על ידי תקתוק עלול להיגמר באסון כפי שכולנו כבר יודעים, לכן הולכת ומתגבשת דעה והולך ומתגבש צורך ליצור דרך נוחה ויעילה שלא תערב שימוש בידיים, אצבעות כיוב' על מנת לתקשר עם הרשת. מסך המגע עם כל הכבוד המגיע לו (ומגיע!) אינו תחליף ראוי למקלדת וכל מטרתו היא לחסוך את הצורך בלשאת מקלדת לכל מקום, קלט קולי למשל היא שיטה המתחילה לצבור תאוצה אבל גם היא רחוקה מלהיות מדוייקת וכמובן הבעיה הגדולה היא טווחי הקול של המשתמש במצבים מסויימים (כמו למשל מצבי לחץ וכיוב') וכמובן התרגום לשפות שונות והסלנג של כל שפה.
אחת משיטות הקלט החדישות יותר היא gestures או בעברית – מחוות, אנו נוכל לבצע תנועות את תזוזות של הגוף ומצלמה קטנה על המכשיר תקלוט את התנועות שלנו ותתרגם אותן לפקודות – מה שכיום מתחיל להגיע לעולם הטלוויסיות ולהחליף את השלט המסורתי.
המטרה כפי הנראה היא ממשק סינפטי – כלומר ממשק המתיישב על הראש בדרך מסויימת וקולט את אותות המוח שלנו ישירות וכך נוכל בעצם לבצע פקודות , לכתוב לגלוש באינטרנט בכלל ללא צורך במקלדת עכבר וכיוב' – מובן שממשק שכזה שיעבוד בשני הכיוונים יחסוך גם את הצורך במסך כי הממשק יוכל לשדר את התמונה או את המידע ישירות למוחנו .

נשמע כמו מדע בדיוני?

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד