תשלום בחנות אינטרנט

3 בינואר 2012

תשלום בחנות אינטרנט

לא פעם אנו נשאלים לגבי העמדה שלנו על תשלום בחנויות אינטרנט. ובכן התשובה היא פשוטה ביותר – ישנם תקנים כיום לגבי כרטיסי אשראי ואותם תקנים הטומנים בחובם הגנה נאותה לבעל העסק וללקוח לא תמיד עולים בקנה אחד עם רצונות הלקוח.

ככלל ההמלצה היא להשתמש בשירותי סליקה כמו למשל Tranzilla או paypal על מנת להפחית עלויות (למרות ששיורתים אלו עולים כסף העלות תהיה נמוכה יותר לפחות בימי חייו הראשונים של האתר שלכם) אבל החשוב מכל היא העובדה שאתם והלקוחות תהיו מוגנים מפני פריצות כפי שקרה השבוע כאשר פורסמו פרטי אשראי של לא מעט אנשים ובתוכם ישראלים על ידי קבוצת האקרים.

לא מעט חברות שאינן מכירות את עולם האינטרנט מספיק, מאפשרות ללקוחות לשלוח פרטי כרטיס אשראי בדוא"ל או לשמור את פרטי כרטיס האשראי במאגר הנתונים המקומי של האתר שלהם – דבר האסור על פי התקנות אלא אם יעמוד האתר ומאגר המידע בתקנים של חברות האשראי, למרות זאת לא מעט אתרים כיום עדיין עושים שימוש בשיטות אלו על מנת לחייב לקוחות.

שוק האינטרנט עדיין בהתהוות למרות שנראה כאילו זה הוא תור הזהב של עולם הרכישות האינטרנטי , על כן חובה על כל בעל אתר להיות ער להשלכות של פריצה לאתר שלו וגניבת מידע רגיש שכזה. מעבר לסיכון בתביעה מצד הלקוחות ומצד חברות האשראי, קיים נזק בלתי הפיך של מוניטין האתר שלכם. אתר שנגנבו ממנו פרטי כרטיס אשראי פשוט "מסומן" על ידי גולשים וסביר להניח כי איש לא יבצע רכישות באותו אתר – גם אם יעמוד בתקנות לאחר מכן, מעבר לכך, הנזק הקולקטיבי שעושה אתר שכזה לכלל אתרי הקניות באינטרנט הוא עצום.

אז רגע לפני שאתם מקימים חנות אינטרנט – ודאו כי האתר שלכם עומד בכל התקנים הדרושים או לפחות משתמש בשירותים המאפשרים לו להגן על הלקוחות ובכך בעצם להגן על האתר ובעליו.

 

לכתבה בנושא גינבת פרטי אשראי בוואלה

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד