מה זה 301 Redirect?

22 בספטמבר 2011

מה זה 301 Redirect?

בעולם האינטרנט ישנם מושגים רבים, תכונות אינספור, מטא טאגים, סקריפטים ועוד כהנה וכהנה מושגים שכמעט ואי אפשר לעקוב אחרי כולם.

אחת השאלות בה אנו נתקלים על בסיס קבוע היא השאלה לגבי הפניית 301 או 301 Redirect.

השם הנכון, או שמא נאמר השם המלא של הפניית 301 הוא:

301 Permanent Redirect

כלומר הפנייה קבועה. 301 הוא קוד HTTP המודיע לדפדפן (או לכל מי שקורא את הדף הספציפי ) שהדף עצמו אינו קיים יותר או קיים במקום אחר ומפנה את הגולש לדף החדש.

אז למה משמש 301 Redirect?

שאלה מצויינת, וגם הפופולריות של הפניות 301 היא גדולה בדיוק בגלל ניחשתם נכון – קידום אתרים.

גוגל (ומנועי חיפוש אחרים) מעוניינים לראות הפניות 301 ולא שום סוג הפניה אחר (כמו למשל הפנייה ב-javascript או הפניית HTML refresh או כל הפנייה אחרת מסיבה מאד פשוטה:

הפניית 301 היא הפנייה קבועה, לא משנה תוכן הדף הנקרא אם תחילת הדף מכילה 301 redirect הדפדפן (או הבוט של גוגל) אינו קורא את תוכן הדף כלל כי אם "קופץ" מיד לדף החדש המצוין בהפניה.

בעולם בו גוגל נלחמת בלא מעט כאלה המנסים למנף תקלות או פרצות במנועי החיפוש על מנת "לקדם" אתרי אינטרנט בדרכים בהן מנועי החיפוש באינטרנט אינם מעוניינים, גוגל ומנועי החיפוש האחרים מנסים כמה שיותר להילחם בתופעת ה"קידום" הבלתי רצוי זה שמטרתו ליצור דפים מלאים תוכן לא רלוונטי (ולעתים לא הגיוני כגון תירופי מילים אקראיות) על ידי מיקוד דרכי הפעולה של בוני אתרים. הפניית 301 היא אחת הדרכים למנוע חלק גדול מן הדפים הללו מלהופיע במנועי החיפוש.

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד