15 בספטמבר 2011

מה זה SPF?

רבים מבין מתחזקי שרתי הדואר האלקטרוני נתקלי בתקלות דואר חוזר או דוא"ל שנחשב לספאם אצל שרתי מסוימים ואינם מבינים מדוע?

ובכן, חלק מתקלות הדוא"ל כיום נובעות מהעדר או מימוש לא נכון של הגדרות SPF.

ובכן מה זה בעצם SPF?

SPF הן ראשי תיבות של Sender Policy Framework שהוא סטנדרט אינטרנט המפרט שיטה למניעת זיוף כתובת שולח בהודעות דוא"ל (דואר אלקטרוני).
הכוונה היא לשיטה בה שרת שמקבל הודעת דוא"ל יכול לוודא כי השולח הוא אכן מי שהוא או היא טוענים שהם ולא מישהו אחר.

הבעיה בה מטפל SPF
הבעיה שהייתה באינטרנט עד לבואו של הסטנדרט SPF הייתה בעיה חמורה מאד, נניח שיש לכם את הדומיין gmail.com ואתם משתמשים בו לשליחה וקבלת דוא"ל.
עד היום, יכל כל אחד לשלוח דוא"ל בכל שם שיחפוץ משרת דוא"ל שהוא מקים, שכן הבקרה הייתה נעשית בשרת הדואר היוצא שאסר או אפשר שליחת דואר על פי כתובת שולח.
חסימות אלו נעשו בעיקר על מנת למנוע שימוש בשרתי דוא"ל כשרתי ספאם, כלומר, אם רציתם להשתמש בשרת הדואר של וואלה לשליחת דואר בשם: info@microsoft.com שרת הדוא"ל של וואלה יחסום אתכם שכן אינכם מורשים לשלוח דואר תחת הדומיין microsoft.com גם אם יש לכם חשבון בוואלה.

אבל מה קורה אם שרת הדוא"ל הוא שרת שלכם ואתם כן מרשים לעצמכם לשלוח מכל כתובת שתחפצו לכל כתובת באינטרנט? או אז יכלתם לשלוח מייל מ: bill.gates@microsoft.com למשל לכל מי מחבריכם כאילו ביל גייטס שלח את ההודעה.

שיטה זו הייתה בשימוש בעיקר על ידי ספאמרים או חברות המשתמשות בדוא"ל זבל לפרסום.
SPF בעצם מספק כלי לשרת המקבל לבדוק האם ההודעה שנתקבלה הגיעה משרת המאושר לשלוח דוא"ל עבור הדומיין השולח, או בדוגמא שלמעלה, השרת המקבל יכול לבדוק האם השרת שלכם שממנו הגיעה ההודעה מאושר לשלוח הודעות דוא"ל עבור הדומיין microsoft.com אם כן – ההודעה תתקבל, אם לא ההודעה תידחה.

איפה מגדירים SPF?
הגדרת SPF נעשית בשרתי ה-DNS של הדומיין שלכם, יש להוסיף רשומת TXT המפרטת את פרטי הדומיין ושרתי הדוא"ל המורשים לשלוח דוא"ל עבור הדומיין.

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד