למה לשדרג לחלונות 7 (Windows 7)?

24 ביולי 2010

למה לשדרג לחלונות 7 (Windows 7)?

ובכן ישנם לא מעט אנשי מחשבים הטוענים כי מערכת ההפעלה חלונות 7 יעילה יותר ומשתמשת בפחות משאבים, מהירה יותר, קלה יותר לתפעול, דורשת חומרה מינימלית שלא כמו אחיותיה חלונות XP וחלונות ויסטה.
הבעיה המרכזית שלי עם חלונות 7 היא שאין חדש תחת השמש ואם כבר יש – החדש אינו חיובי כי אם שלילי.
לטעמי, מערכת הפעלה שעולה 600 ש"ח (Windows 7 home basic) חייבת להצדיק את המחיר שלה ולהיות טובה יותר וקלה יותר במציאות לא רק בפרסומות. בפועל, לאחר מאבק התקנה של גרסת נסיון הבנתי שחלונות 7 הולכת להיות הויסטה (או windows ME ) החדשה של מיקרוסופט. פיל לבן שכולם מדברים בשבחו ואין ממש קשר בין השבחים לביצועי המערכת.
אני חושב שמיקרוסופט חושבת שהעידן של להחליף לוגו למערכת ההפעלה ולגבות על זה כסף עדיין קיים, אנשים היום הרבה יותר חכמים מה גם שישנן לא מעט אפשרויות המשמשות כתחליף למערכת ההפעלה חלונות (לינוקס או מקינטוש למשל).
אם גם אתם חושבים להתקין את מערכת ההפעלה חלונות 7 חישבו טוב לפני שאתם מוחקים את המערכת הקיימת שלכם. מיקרוסופט בחלונות 7 עשו מה שאנחנו במקצוע מכנים – חצי עבודה. הלוגו יפה וגם כמה חידושים קלים בעיצוב של שולחן העבודה ואפילו צלילי מערכת ההעפלה נחמדים אבל כשמגיעים לתפעול כנראה שמיקרוסופט חשבו שכל היצרנים יישרו קו איתם ויוציאו מנהלי התקנים (דרייברים) לחומרה הישנה שלהם לחלונות 7 כאשר בפועל כמעט אף יצרן לא עשה כן, ואם תרצו להתקין חלונות 7 על המחשב שלכם סביר להניח שתצטרכו להחליף מספר רכיבים כמו למשל כרטיסי רשת אלחוטיים (לי יש של sweex ) והדגם הספציפי לא מוכר במערכת ההפעלה חלונות 7 וגם היצרן לא פרסם מנהל התקן מתאים. הפעם הבאה מיקרוסופט צריכה לחשוב שאם היא גובה סכומי כסף שכאלה על מערכת ההפעלה שיפה והחדשה שלה, המינימום הוא לדאוג שכל מנהלי ההתקנים הישנים יתאימו לפחות למערכת ההפעלה החדשה.
עניין נוסף הוא מגוון השינויים במערכת שכאילו גורמים לי לחשוב שלמיקרוסופט לא היה ממש מה לחדש אז הם החביאו את כל חלונות שינויי התצורה בכל מיני מקומות במערכת על מנת ליצור תחושה של מערכת חדשה כאשר בפועל האפשרויות נישארו דומות להפליא.
לסיכום ארצה לומר למיקרוסופט:
אנא מכם, אם אתם רוצים להמשיך ולפעול התחום מערכות ההפעלה, תנו לנו מערכת הפעלה שעובדת בלחיצת כפתור (כמו לינוקס למשל או mac ox X) בלי לחפש מנהלי התקנים אבודים אצל היצרנים  ובלי לשדרג חצי ממערכת המחשב שלנו, אחרת – מה הטעם לשדרג?

אני בכל אופן נשאר עם חלונות XP היציבה הישנה והטובה שעובדת ללא רבב (יש לי גם דברים טובים לומר למיקרוסופט) אולי עוד שנתיים שלוש, כאשר חלונות 7 תתקרב לרמת היציבות ונוחות ההפעלה של חלונות XP אשדרג.

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד