קידום אתרים או החלפת קישורים?

קידום אתרים או החלפת קישורים?

המון בעלי אתרים פונים אלינו בבקשה לקדם את האתר שלהם, והשאלה הראשונה שאנחנו נשאלים היא: אילו קישורים אתה יכול לתת לי?

התשובה היא קצרה ומהירה – אני מחליט בתור מקדם אתרים במהלך תהליך הקידום של האתר, אילו קישורים להוסיף , מתי ולאן.

חשוב להבין כי, למרות התלות הישירה של גוגל בקישורים במדד לחשיבות אתר אינטרנט, כיום כבר הבינו רב מנועי החיפוש הגדולים ברשת האינטרנט כי בעלי אתרים משתמשים במנגנוני החלפת קישורים וקניית קישורים על מנת לחזק את מיקום האתר שלהם.

עניין נוסף שחשוב מאד להבין הוא שמנועי חיפוש כגון גוגל, שמים להם למטרה להציג למשתמשים המחפשים באותו מנוע חיפוש תוכן רלוונטי ככל הניתן, אם קישורים היו המדד היחיד או המרכזי לדירוג אתר בביטוי כזה או אחר יכל כל אדם שברשותו המשאבים המתאימים להציב את האתר שלו בתוצאות החיפוש של אותו ביטוי, זה דבר שמנועי החיפוש וגוגל בעיקר אינם יכולים להרשות לעצמם.

אם נפשט את העניין, מנועי חיפוש כמו גוגל מרוויחים כסף מפרסום. ממש אותם קישורים ממומנים המופיעים מעל לתוצאות החיפוש האורגניות. הסיבה שגוגל מרוויחה כל כך הרבה כסף היא שגוגול הוא מנוע החיפוש המרכזי באינטרנט, וכמות הגולשים בגוגל בכל יום היא עצומה. לכן שווה למפרסמים לפרסם בגוגל ולהופיע בפני אלפי משתמשים ואולי מליוני משתמשים.

הסיבה שכמויות הגולשים בגוגל הן גדולות היא שגוגל מציגה תוכן רלוונטי יחסית לביטויי החיפוש של משתמשיה. אם גוגל תאפשר לכל אדם שיכול לספק קישורים לאתר שלו להופיע במקומות הראשונים תוצאות החיפוש יהפכו אט אט לרלוונטיות פחות ופחות , פחות משתמשים יגלשו בגוגל, ועקב כך פחות מפרסמים יפרסמו בגוגל – גוגל תפסיד כסף!

לכן גוגל משנה בתדירות גבוהה יחסית את אלגוריתם האינדקס שלה על מנת למנוע ממקדמי אתרים או להקשות עליהם לקדם בצורה מוחלטת אתר זה או אחר ובכל זאת עדיין להציג תוצאות רלוונטיות לחיפושי המשתמשים

דבר אחד לא השתנה בתחום קידום האתרים מאז ומעולם – תוכן הוא מלך האינטרנט. תוכן יעיל ושמיש ומועיל למשתמשים תמיד מביא משתמשים איכותיים לאתר האינטרנט שלכם, משתמשים איכותיים הכוונה למשתמשים שממש מתעניינים בתוכן האתר ומתעקבים לקב מידע או לשלוח טופס זה או אחר.

המסקנה הפשוטה היא שתוכן הוא הדבר החשוב ביותר ברשת האינטרנט והכלי הטוב ביותר לקידום אתרי אינטרנט, יחד עם זאת ישנו מגווןרחב של כלים נוספים שאם להודות על האמת – עדיף להשאירם לבעלי המקצוע מאשר להתנסות בעצמכם…

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד