אתרים לעסקים קטנים

18 במרץ 2010

אתרים לעסקים קטנים

איני מופתע מרצונם של בעלי עסקים לבנות אתר אינטרנט במחיר נמוך, אולם יחד עם זאת איני מסכים עם ההבדל בין אתר אינטרנט "לעסקים גדולים" ואתר אינטרנט ל"עסקים קטנים".

חשוב לכל בעל עסק להבין כי אתר אינטרנט הוא אתר אינטרנט, ואין כל הבדל בתהליך העבודה כאשר בונים אתר אינטרנט לעסק כזה או אחר.

אז מה באמת ההבדל ולמה המחירים שונים?

ההבדל המהותי הוא בין אתר אינטרנט בעיצוב אישי שלכם או אתר תבנית וכמובן במערכת הניהול של אתר האינטרנט שלכם.

רב ההצעות לבניית אתרי אינטרנט במחירים זולים או לעסקים קטנים מתייחסים למערכת אוטומטית בה אתם יכולים "לעצב" את האתר על פי תבנית מוכנה מראש. אתם בוחרים מבנה וצבעים והמערכת מייצרת "אתר אינטרנט". הבעיות באתרי אינטרנט שכאלה הן רבות, אבל אם לעמוד על כמה מהן:

  1. אתר האינטרנט שתבנו בעזרת מערכת עם תבנית מוכנה מראש זהים מבחינת הקוד לשאר האתרים המיוצאים על ידי אותה המערכת, אחת הבעיות המרכזיות היא שמנועי החיפוש הקוראים אתרים שכאלה לא רואים הרבה הבדלים בין האתרים הללו ולעתים די קרובות מחשיבים את תוכן האתר ככפול דבר המונע את קידום האתר באופן יעיל, לכן בעלי אתרים רבים הפונים אלינו לקידום האתר שלהם נתקלים בבקשה מאיתנו לבנות מחדש את האתר על מנת להימנע מבעיית התוכן הכפול. מובן מאליו שגם אתר הזהה במבנהו לאתר אחר אינו יעיל מבחינת גולשי האינטרנט וגם אם מישהו כבר מגיע לאתר – לא סביר שימשיך לגלוש בו.

  2. עיצוב מובנה מראש אינו אטרקטיבי כמו עיצוב ייחודי שלכם שבניתם בעצמכם יחד עם מעצב. דומה הדבר למודעה בעיתון שרק התוכן בה מוחלף והמודעה זהה לכל הפרסומות, הרי יהיה זה חוסר יעילות לפרסם במודעה שכזו שכן שום דבר לא יבדיל אותה מן האחרות. בעולם האינטרנט הגדוש תוכן חשובה מאד היכולת לעניין את הגולש ולהביא אותו או אותה למצב בו המשך הגלישה באתר יהיה מעניינם וכך גם בסופו של דבר יצרו קשר על מנת לבצע עסקה.

  3. הבעיה הגדולה מכולן טמונה במערכת הניהול של אתרי התבנית. המחירים אינם זולים כפי שסבורים רב האנשים ומחירים כמו 30$ לחודש ל20 או 30 דפים באתר הוא סכום עצום שכן לא תוכלו לאחסן את אתר האינטרנט שלכם בשום מקום אחר! – העברת האתר תדרוש מכם בנייה מחודשת של האתר וכך בעצם לא השגתם מאומה ואפילו שילמתם יותר כסף. חישובו על כך: 30$ לחודש הם 360$ לשנה לאחר שנתיים תשלמו מחיר של אתר בבנייה אישית אבל שם לא נגמר העניין, לאחר שלוש שנים מחיר האתר כבר יהא 1080$ שהם הרבה מעבר למחיר אתר סביר – וזכרו – לא תוכלו להעביר את האתר לאחסון זול יותר – הדבר ידרוש בנייה מחדש של האתר!

ישנם עוד המון נושאים בהם נוכל לדון במאמר זה, אולם המסקנה המרכזית של כל אדם בר דעת היא שאתר אינטרנט מובנה אינו אתר אינטרנט יעיל וברב המקרים המתחרים, באם יפעלו אחרת, ישיגו אתכם בדרך ללקוח.

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד