גוגל זוממת שינויים

גוגל זוממת שינויים

משהו בתקופה האחרונה השתנה בצורה בה גוגל מעריכה אתרי אינטרנט, עם כל ההצהרות על חיפוש בשפות שונות עם מנוע התרגומים של גוגל, ושיפור האלגוריתם הקיים וכמובן מגוון מוצרי החיפוש החדשים של גוגל, גוגל מנסה לעשות שינוי, לטובה או לרעה – ימים יגידו אבל משהו בהחלט משתנה. אנו עדים לתנועות לא הגיוניות (אמנם בחלק מן האתרים ולא בכולם) אבל עדיין ניתן לראות מכנה משותף בתנועות הללו.

גוגל בשנה האחרונה הכריזה מלחמה על מקדמי האתרים שמנסים "לעבוד" על האלגוריתם של גוגל ותוך כדי כך פשוט מזבלים את רשת האינטרנט. זה לא טוב לגוגל, זה לא טוב למשתמשי האינטרנטזה לא טוב לאף אחד. אבל אנשים הם אנשים והרצון להיות ראשונים לפעמים גובר על הרציונל וכך נוצרים אלפי אתרים שהתוכן שלהם שווה כקליפת השום. מילים מפוזרות ללא הגיון ממשי, מאות אלפי דפים ולא הרבה שכל.

במאמר זה התובנה היחידה שאוכל להעביר לכל מי שרוצה לקדם את האתר שלו בצורה טובה לאורך זמן – תוכן, אמרו את זה לפני ויאמרו אחרי. מה גוגל בסך הכל רוצה? להמשיך להרוויח כסף!, ואם התכנים שהיא תמצא ברשת האינטרנט יהיו תכני זבל, אז אנשים לא יחפשו יותר בגוגל, וגוגל תרוויח פחות כסף. המשוואה נורא פשוטה, לכן גוגל תמיד העריכה והיום יותר מתמיד – תוכן ייחודי, מעניין ורלוונטי. כן קישורים זה חשוב, כן מאמרים חיצוניים זה חשוב וכן הלאה וכן הלאה, אבל הבסיס הוא תכנים איכותיים וייחודיים.

כמובן שישנה חשיבות גבוהה לתאימות ונכונות הקוד של האתר, וכפי שראינו בתקופה האחרונה גוגל הוסיפה טאב של ביצועי האתר ב-Webmaster tools ואם גוגל טרחה לבנות מנוע שיבדוק את ביצועי כל האתרים שהיא סורקת, היא כנראה גם תעשה בו שימוש בצורה כזו או אחרת.

לכן אני ממליץ לדאוג לאתר תקין ופעיל, המתעדכן לעתים קרובות (גם פעם בשבוע מספיק – אבל לא לנטוש את האתר לשנה) ותואם את תקני W3C כך בעצם תוכלו ליצור לעצמכם מוניטין אלקטרוני, אצל גוגל ושאר מנועי החיפוש – והחשוב מכל – אצל הגולשים שלכם.

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד