קידום אתרים – הבאז החדש ישן

קידום אתרים – הבאז החדש ישן

הזמזום הבלתי פוסק של בעלי האתרים באינטרנט לגבי הבאזוורד החדש: "קידום אתרים" או שיווק באינטרנט מעוור די הרבה אנשים. בפגישותי עם לקוחות או לקוחות פוטנציאלים אני נשאל פעמים רבות שאלות כמו: "תוך כמה זמן אתה מביא אותי למקום הראשון?" או "מתי אני אהיה ראשון בגוגל?" ובכן עלי להפריך כאן לא מעט שמועות.
גוגל היא היחידה שקובעת את המיקומים בתוצאות החיפוש שלה.
אף מקדם אתרים לא יכול, גם אם תשלמו לו סכומי עתק, "להביא" אתכם למקום הראשון בגוגל. גם אם הייתם מכירים מישהו שעובד בגוגל "קרוב לצלחת" – גם הוא או היא לא יכולים לגרום לכך שתופיעו במקום הראשון בתוצאות החיפוש עבור ביטוי מסויים – הכל תלוי באלגוריתם של גוגל.

בואו נסביר משהו  – גוגל היא חברה, וכמו כל חברה מטרתה של גוגל היא להרוויח כמה שיותר כסף.
איך גוגל מרוויחה כסף?
גוגל מפרסמת פרסומות של עסקים בעיקר מעל לתוצאות החיפוש ומצד ימין או שמאל להן (תלוי באיזו שפה מתבצע החיפוש).
וכאן המשוואה היא נורא פשוטה, כמה שיהיו יותר גולשים בגוגל, דהיינו יותר משתמשים באינטרנט ישתמשו בגוגל כמנוע חיפוש, יותר אנשים יקליקו (ילחצו) על הפרסומות. כמה שיותר אנשים יקליקו על הפרסומות בגוגל – גוגל כחברה תרוויח יותר כסף.
מכאן לשאלה הבאה:
איך גוגל גורמת ליותר משתמשים לחפש במנוע החיפוש שלה?
גוגל מספקת למשתמשים מנוע חיפוש מהיר, עדכני ומדוייק ככל האפשר.
מה זה אומר?
זה אומר שמבחינת גוגל הדבר הטוב ביותר הוא להציג את האתרים הרלוונטיים ביותר עבור ביטוי חיפוש מסויים, כך בעצם משתמשים המחפשים בגוגל ומוצאים בדיוק את מה שחיפשו, יחפשו שוב בעתיד בגוגל – וכך ממשיך לו הגלגל.
מה זה תוכן רלוונטי?
תוכן רלוונטי הוא קודם כל (מבחינת מנועי החיפוש) תוכן מקורי. תוכן מועתק מאתר אחר הוא גם הפרה של זכויות יוצרים וגם לא חיובי עבור גוגל  והאתר שלכם כפועל יוצא, שכן אם עשרת האתרים הראשונים המוצגים עבור ביטוי מסויים מציגים את אותו התוכן אזי ישנם הרבה אתרים אחרים שלא מוצגים מיד למחפש בגוגל שיכולים לעניין לא פחות, לכן גוגל מחמירה מאד בעניין תוכן כפול או תוכן מועתק וכל שאר שיטות "ההונאה" למנועי חיפוש.
איך אפשר להשיג תוכן רלוונטי?
ישנן כמה דרכים. דרך אחת פחות מומלצת היא להשתמש בשירותי קופירייטר לספק לו נושא שיכתוב עליו ולהציג את המאמרים שהוא מספק (בתשלום כמובן) באתר שלכם. הדרך המומלצת יותר היא להשתמש בשירותי מקדם אתרים מקצועי שיעדכן את האתר בזמן הנכון עם התוכן הנכון, וכמובן יבצע חקר מילים מתאים לפני כל פעולה.
מה זה חקר מילים?
חקר מילים הוא פעולה פשוטה הדורשת עבודה רבה. זהו בעצם חיפוש מילים אותן מחפשים משתמשים באינטרנט או במנועי החיפוש ליתר דיוק, כאשר הם רוצים למצוא אתר בתחום של האתר שלכם. ישנן השלכות רבות לחקר מילים ואיכותו, כמו למשל התמקדות במילים פחות ממוקדות אבל כאלה שיביאו לקוחות רבים בזמן קצר יחסית לאתר שלכם וכך התוצאות הראשוניות תהיינה טובות וכך תוכלו לקבל תמורה לתשלומים למקדם האתרים בדמות לקוחות חדשים שהגיעו מאתר האינטרנט. לדוגמא הביטוי משקפיים או משקפי ראיה מחופשים הרבה יותר מן הביטוי משקפי ראייה אבל התחרות על הביטוי משקפי ראיה היא קטנה יחסית, לכן כדאי מאד להתמקד בקידום הביטוי משקפי ראיה (עם כתיב חסר או שגיאת כתיב) שבו האתר יגיע למקום הראשון בתוצאות החיפוש מהר יותר מאשר בביטוי משקפי ראייה למשל בו תחרות המפרסמים והמקדמים גבוהה יחסית.
כמה זמן לוקח תהליך קידום?
תהליך קידום אתרים אינו תהליך קצר, ויש להתכונן אליו נפשית וכלכלית למעשה זהו תהליך שאין לו סוף של ממש, אלה הגעה למקום הראשון וביצוע פעולות חיוביות לאתר כל הזמן על מנת להשאיר אותו שם. גוגל כפי שאמרנו היא חברה המטרתה רווח, ואין לה שום עניין לקדם שום אתר בעולם אם אין בו תוכן רלוונטי מקורי, ותהליך איסוף החומר על ידי גוגל הוא תהליך ארוך לכשעצמו, למשל אתר יכול להיסרק על ידי תכונות הסריקה של מנוע החיפוש אחת לשבוע או אחת לשבועיים (כל דף באתר) אולם יעברו עוד לפחות שבועיים עד שאותו אתר יכנס לאינדקס של גוגל ויופיע בכלל בתוצאות החיפוש ועוד הרבה זמן אחרי יוכל להופיע בדף הראשון אם בכלל.
מה זה האינדקס של גוגל?
לגוגל יש כמה מאגרי מידע, כל דף שנסרק נשמר עובר תהליך של ניתוח על ידי האלגוריתם של גוגל, ולאחר שהוצאו ממנו כל הנתונים הרלוונטיים לגוגל, הדף עובר לאינדקס של גוגל, האינדקס הוא בעצם רשימה אינסופית של אתרי אינטרנט שגוגל סרק וניתח על פי האלגוריתם שלו.

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד