מערכת ההפעלה של גוגל – כרום

מערכת ההפעלה של גוגל – כרום

אם יש לכם רת הדפדפן של גוגל – כרום – אזי אתם מריצים כבר חלק נכבד ממערכת ההפעלה של גוגל. גוגל בחרה לבנות את מערכת ההפעלה שלה בצורה פשוטה למשתמש כך שכל הפעולות שיצטרך המשתמש לבצע תלויות בדפדפן עצמו ללא צורך בהכרת תוכנות נוספות. כל מה שתצטרכו להכיר הוא הדפדפן כרום שעליו תתבסס כל מערכת ההפעלה.
הדואר האלקטרוני שלכם יהיה GMAIL, כל המסמכים שלכם ישמרו ב-GOOGLE DOCS ו-GOOGLE CALENDAR יהיה לוח השנה שלכם ויומן הפגישות. לא יהיה שולחן עבודה של ממש, במקום פתיחת טאב חדש בדפדפן יהיה זהה לפתיחת יישום חדש.
גוגל השכילה לבנות דפדפן מהיר, חסכן במשאבים ומאובטח יחסיתושילובו במערכת ההפעלה של גוגל כממשק המשתמש בפועל הוא צעד חכם המאפשר למשתמשי מערכת ההפעלה של גוגל לשכוח מנושא עדכוני תוכנה או סינכרון מידע או גיבוי בכלל, כל מה שיצטרך המשתמש הוא את שם המשתמש והסיסמא לחשבון גוגל שם יהיה מאוחסן כל המידע הדרוש – רשת האינטרנט היא הפלטפורמה עליה יצטרכו לפתח מפתחי התוכנה למערכת ההפעלה של גוגל וכמובן שתהיה אפשרות במערכת ההפעלה לשמור קבצים כך שתוכלו לקבל את המידע שלכם גם אם אין לכם חיבור לאינטרנט. אבל כל מה שצריך המשתמש במערכת ההפעלה של גוגל הוא חיבור טוב ויציב לאינטרנט שיספק לו את כל המידע הדרוש לו.
השאלה הגדולה כרגע  היא האם הטכנולוגיה בה ממומשים הדפדפנים של היום מספיק מתקדמת לספק את כל מה שמשתמשי המחשב של היום דורשים. כבר היום ישנם נגני מוזיקה ווידאו ואפילו HD ברשת אך האם תוכנות עריכה תלת מימדיות או עריכת מוזיקה תוכלנה להיות בשימוש על ידי דפדפן? ימים יגידו.

גוגל מתכננת ממשק תוספות לדפדפן מובנה מערכת ההפעלה שלה הכרום כך שמפתחים יוכלו לפתח יישומים למשערכת ההפעלה שלה.
אין חדש של ממש במערכת ההפעלה של גוגל, הבסיס למערכת ההפעלה יהיה הקרנל של לינוקס (Linux Kernel) והחידוש היחיד יהיה נסיון שינוי דרך חשיבתו של המשתמש בלהפוך את מערכת ההפעלה לעוד פיסת תוכנה שהמשתמש אינו חייב להגדיר או להשתמש בה.

ישנו איזשהו מרכיב מדאיג מעט ברעיון שמאחורי מערכת ההפעלה של גוגל, עצם בנייתה של המערכת כמעטפת לשימוש ביישומי גוגל נותנת לגוגל את הכח האולטימטיבי העולם המחשבים. משתמשים שישתמשו במערכת ההפעלה של גוגל מן הסתם יצטרכו או ירצו להשתמש בשירותי גוגל המכוונים, בעצם מערכת ההפעלה של גוגל תהווה מעטפת לשירותים המכוונים של גוגל למשתמשי היישומים הקיימים עם פוטנציאל גדילה של משתמשי השירותים שלה .

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד