שבב חדש – טכנולוגיית 45 נאנו-מטר לרשתות אלחוטיות מהירות יותר

שבב חדש – טכנולוגיית 45 נאנו-מטר לרשתות אלחוטיות מהירות יותר

חשבתם ש-54 מ"ב לשנייה זה מהר? מחקר חדש בתחום שבבי CMOS (סוג של חצאי מוליכים)  שבוצע באירופה הוכיח את היתכנותם של שבבי מחשב בטכנולוגיית 45 נאנו מטר לשימוש בעיקר במערכות הזקוקות לתדר רדיו (RF) במהירות גבוהה ביותר ובצריכת חשמל נמוכה במיוחד.
זהו הדור החדש של שבבי מחשב שכבר הוטמע במספר מעבדים לביצועים גבוהים כיום.
השבבים יאפשרו למערכות האלחוט של העתיד לפעול בתדרים גבוהים מאד שם כמות ההפרעות באויר נמוכה ולכן עוצמת השידור אינ חייבת להיות גבוה עובדה המאפשרת לחסוך בחשמל או זמן סוללה, טווחי השידור שמדובר עליהם הם בסביבות ה- 60 גיגה הרץ. לצורך השוואה, רשת אלחוטית כיום פועלת בטווח ה- 2.5 גיגה הרץ.
המחקר מומן בחלקו על ידי פרוייקט NANO RF של האיחוד האירופאי.
כבר היום אנו רואים דרישה לטכנולוגיות אלחוטיות רבות במכשיר אחד לדוגמא במכשירי הסלולר, מקלט הבלוטוט', חיבור רשת אלחוטי (WIFI), שיטת שידור CDMA, חיבור אינטרנט ב-UMTS וכיוב', כל אחד דורש מקלט ומשדר משלו וכולם זוללי כח מן הסוללה.
אחד היישומים שדובר עליהם הוא העברת וידאו באיכות HD לטווחים קצרים, שכמובן ישרוש מהירויות שידור של מספק גיגה בייטים על מנת לאפשר את כמות המידע בשיטת השידור האיכותית.

לאחר השלמת המשימה לגבי טכנולוגיית 45 נאנו מטר מסתכלים כעת החוקרים לכיוון ה- 22 נאנו מטר על מנת לאפשר אתגרים חדשים וטכנולוגיות חדשות למכשירי דור העתיד. מה יהיה הלאה, איש אינו יודע, אבל על פי חוק מור, כל שנתיים כח העיבוד מוכפל במעבדי העתיד, לכן ניתן לשער שאנו עתידים ליחשף למהירויות העברת מידע אלחוטיות שלא חלמנו עליהן בעבר – הלא רחוק אגב.

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד