שרת דוא"ל ארגוני

שרת דוא"ל ארגוני

בתקופה האחרונה, ישנה מגמה הולכת וגוברת של עסקים קטנים ובינוניים המבקשים להעביר את שירותי הדואר האלקטרוני שלהם אל תוך הארגון, ולא פעם נשאלת השאלה מדוע?.

הרי אחזקת שרת דואר אלקטרוני דורשת תחזוקה, טיפות בתקלות גיבויים וכיוב', אם כן מדוע לא להשתמש בשירותי הדואר האלקטרוני שמציעות ספקיות האינטרנט או שירתי הדואר האלקטרוני של גוגל או יאהו או מיקרוסופט?

התשובה אינה ישירה כמו השאלה, הדבר תלוי מאד בצרכי החברה. היתרונות בשרת דואר אלקטרוני בארגון הם רבים, החל מנפח בלתי מוגבל לתיבות הדואר האלקטרוני (כמובן התלות היחידה היא גודל הדיסקים הקשיחים), מהירות קריאת הודעות דואר אלקטרוני חדשות וכמובן יותר משמעותית היא מהירות שליחת הודעות דואר אלקטרוני, האפשרות לשלוט בשירותי אנטי וירוס ואנטי ספאם בתוך הארגון וכמובן לשחרר בקלות הודעות לא פוגעניות שנלכדו על ידי שירותים אלה וסומנו כפוגעניות, אפשרות לשחזר הודעות דואר אלקטרוני אבודות ועוד רבים היתרונות.

הבעיה הניצבת בפני רב בעלי העסקים המעוניינים בשירות דוא"ל פנים ארגוני היא מחירי הרשיונות והתחזוקה בעיקר.

בעיה זו נפתרת בקלות יחסית על ידי שימוש במערכות הפעלה פתוחות כגון לינוקס או BSD בשילוב יישומי דואר אלקטרוני פתוחים. Sendmail למשל מספק שירותי שליחת דוא"ל (SMTP) בצורה יציבה מאין כמוה, וכמובן לגבי שירותי קריאת דוא"ל ישנו QPOPPER ו-UW-IMAP המספקים שירותי POP3 ו-IMAP.

אולם ישנן גם מערכות מובנות כמו ZIMBRA  המספקות שירותי פנים ארגון מצויינים בעלויות מינימליות.

אז אולי בישיבת התקציב הבאה כדאי לתת תשומת לב מיוחדת ליישומים ומערכות הפעלה פתוחות (שאגב הן בדרך כלל הבסיס לכל המערכות המסחריות) וכך לחסוך אלפי דולרים ברשיונות וכמובן לקבל מערכות יציבות ואמינות שרת התחזוקה שלהן נמוכה ואפשרית – גם לעסקים קטנים ובינוניים.

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד