מפלגת הפירטים נלחמים בזכויות היוצרים

מפלגת הפירטים נלחמים בזכויות היוצרים

אולי קצת קשה להאמין אבל בפרלמנט האירופי יושב בחור בשם כריסטיאן אנגסטרם שוודי בן 49 המכהן כמשנה לראש מפלגת הפירטים (כן כן פירטים – באינטרנט)  אותה מפלגה שהוליווד רואה בה איום הולך וגדל על התעשיה.
ביוני 7.1% מהקולות בהצבעה האירופית ניתנו למפלגה שזכתה בסופו של דבר במקום אחד מתוך 18 המקומות בפרלמנט האירופי. על פי אנגסטרם, מצע המפלגה כולל בין השאר סלילת דרך חדשה ונכונה למידע החברתי ברשת האינטרנט.
המטרה של המפלגה היא למתן את חוקי זכויות היוצרים, לשנות את מערכת הפטנטים המיושנת (לטענתם) ולהפחית את המעקב המקוון של ענקיות התעשיה על המשתמשים.
חברי המפלגה מביאים דוגמאות כמו לינוקס – מערכת ההפעלה החופשית, ו-ויקיפדיה – האנציקלופדיה החופשית כדוגמאות להישיגים שהושגו על ידי שיתוף ברשת האינטרנט או שיתוף מקוון בכלל, למרות שהמגמה של מיזמים אלה עדיין בחיתוליה.
אנגסטרם – מתכנת לשעבר מאמין שרשת האינטרנט בסכנה או לפחות העקרונות הבסיסיים עליהם הושתתה. "הדברים הולכים לכיוון הלא נכון – עוד מעקב אחר משתמשים או שליטה על יישומים אינם הדרך הנכונה לאירופה".
הרעיון של שינוי החוקים עבור רשת האינטרנט כנראה מוצא חן בעיני האירופאים כי על פי סקרים 1 מתוך חמישה צעירים בשבדיה הצביע למפלגתו של אנגסטרם.

כמובן שענקיות התעשיה ו"מומחים" מתנגדים בכל תוקף לעניין וטוענים כי בסופו של דבר הצרכן יפגע על ידי תקציבים הולכים וקטנים לסרטים ותכנים פחות איכותיים עקב כך.

אנגסטרם טוען כי החברות העוסקות בתחום לא מנצלות את כוחה של רשת האינטרנט, במקום הם מנסים להתנגח ולהתנגש (ואפילו להפחיד) את הצרכנים על ידי חקיקית חוקים שונים והענשת יחידים למען יראו וייראו.

הדברים משתנים, טכנולוגיה משתנה וסביבות עסקים משתנות. עסקים מצליחים מתאימים את עצמם למצב ולא מבכים אותו – דבריו של אנגסטרם.

מפלגת הפירטים בויקיפדיה

לאתר המפלגה

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד