השיווק האינטראקטיבי "נוגס" במדיות האחרות

השיווק האינטראקטיבי "נוגס" במדיות האחרות

ענף השיווק האינטראקטיבי מתקרב ל-55 מיליארד דולר בשנה ומתקרב ל-21% ככל שמפרסמים מפנים יותר הון ומשאבים מפרסום במדיה הלא מקוונת  אל הפרסום במנועי חיפוש,  באנרים, שיווק בדוא"ל, רשתות חברתיות ותהליכי קידום בסלולר, על פי מחקר שנערך לאחרונה.
המגמה כבר החלה  כאשר כבר השנה מועברים חלקים ניכרים של משאבים ומזומנים ישירות אל תקציבי פרסום ושיווק אינטראקטיביים, הבעיה בניצבת בפני סוכנויות פרסום רבות בעולם היא מגוון אפשרויות הפרסום שאינן דורשות סוכנות פרסום כלל או לפחות העובדה שכל אחד יכול לפרסם כיום ללא העלויות האסטרונומיות שהיו כרוכות בכך בעבר, וכמובן המרדף הבלתי פוסק אחרי הטכנולוגיה והצורך לעמוד בחזית לאורך זמן.
בעיה נוספת היא בעצם תחום שלם שהופיע משום מקום ומחייב את סוכנויות הפרסום לכלול אותו במסעות הפרסום אותם הן מבצעות בדרך כלל ללא תשלום נוסף או בתשלום מועט, בעוד שהן צריכות להחזיק מחלקות שלימות על מנת להתמודד עם התחרות ההולכת וגוברת במדיה האינטראקטיבית.
הצרכנים הם הצד שיהנה מן המעבר החד לו אנו עדים בתקופה האחרונה כאשר כמעט כל בית עסק שברצונו לשרוד בעולם העסקים שהפך קשוח פי כמה בשנים האחרונות, מפרסם בגוגל, יאהו, פייסבוק או כל אמצעי פרסום אחר והעלויות ככל הנראה תשארנה כאלה שכל אחד כמעט יוכל עבור מאות בודדות של קלים לחודש ליצור לעצמו מסע פרסום מקוון ברשת האינטרנט או הסלולר ולקבל בקשות מלקוחות בצורה מהירה ויעילה, גם מבלי להגיע לתקציבי ענק.
כבר היום אנו רואים את תחרות המחירים כאשר מקומונים רבים מבקשים מאות שקלים לפרסום של עמוד או חצי עמוד לשבוע או חודש, ובעלי העסקים הקטנים מעדיפים (ובצדק) להשקיע את אותם מספר מאות שקלים בפרסום בגוגל המניב להם תוצאות רבות הרבה יותר אם כי לא תמיד ממוקדות  אבל הרעיון המרכזי מאחורי פרסום אינטראקטיבי הוא שליטה מליאה בתקציב הפרסום והיכולת להפחית או להגביר את הקצב בקליק מעכשיו לעכשיו.
בייחוד בימים של משבר יכולת השליטה בהוצאות כולן ובייחוד בהוצאות הפרסום וטיב הפרסום במהירות ויעילות מושכת המון חברות לעזוב את שיטות הפרסום הישנות בהן נדרשו לשלם אלפי (ולעתים עשרות אלפי) שקלים עבוד פרסום בטלויזיה או ברדיו בו אין להם ממש שליטה על המפורסם או קצב הגעת הלקוחות, למדיה בה השליטה היא כמעט מוחלטת והתוכן המפורסם זמין לשינויים מהירים על פי דרישת המפרסם.
השאלה הנשאלת כיום היא האם המצב יחזור לקמותו בתום המשבר והאם יחליטו החברות המפרסמות לשוב אל המדיה להמונים שאינה אינטרנט כאשר מקורות המימון ישובו להיות כפי שהיו לפני מספר חודשים.

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד