מתקפה ברשת

אתרי ממשלת ארה"ב נמצאים מזה כמה ימים תחת מתקפה אלקטרונית בין האתרים המותקפים נמצאים אתר הבית הלבן ואתר משרד הפנים האמריקאי. החל מה-4 ביולי נצפו כמויות גדולות של נסיונות מתקפה על אתרים ממשלתיים ופיננסיים (כמו אתר הפיננסים של יאהו ואתר הבורסה בניו יורק) שאושרו על ידי גורמי האבטחה של משרדי ממשלת ארה"ב כמו המשרד לבטחון פנים שמומחי אבטחת המידע שלו הודיעו כי מתרחשת התקפה בקנה מידה גדול.
אתרים בדרום קוריאה, כולל אתר הנשיא, היו מטרה לאותן ההתקפות כך מסר חוזה נזריו מנהל מחלקת מחקר ואבטחת מידע ב- Ann Networks.
גם עיתון  הוושינגטון פוסט המכובד הודיע כי אתר האינטרנט שלו הותקף.
המקור להתקפה היה כנראה מסין, אולם על פי דעת מומחים בארה"ב אולם קשה לקבוע בדיוק מניין ההתקפה מגיעה בתוך סין כל שכן לקבוע בודאות האם ההתקפה נעשתה על ידי גורמים פרטיים או ממשלתיים.
ההתקפה הייתה בינונית ועירבה רק כמה עשרות אלפי מחשבים תוקפים ברחבי העולם.
כמות המידע המקסימלית שנראתה הייתה 25 מ"ב לשניה, מה שנראה כמו איתות של המזרח למערב אולי לא נלקח במלוא הרצינות, התקפה כזו אינה אלא הוכחת יכולות פשוטה כמשמעה ויכול להיות שבעתיד נהיה עדים למתקפות עזות יותר בקנה מידה גדול יותר, להן תהיה השפעה על הכלכלה עולמית.
ראש המטה הכללי האמריקאי הביע דאגה מפני" האיום העולה" של מתקפות אלקטרוניות וטען (בצדק) שזוהי חזית נוספת שנפתחת בתקופה האחרונה".

ההתקפות היו מסוג Distributed Denial of service שהציפו את שרתי ה-Web בבקשות HTTP כך שלא יוכלו לשרת לקוחות אמיתיים בסופו של תהליך. כפי הנראה לא נפגע או נגנב מידע עקב ההתקפות.
דובר הבית הלבן טען כי לא הייתה להתקפות שום השפעה על איכות השירות של האתר למשתמשיו ואם מישהו הושפע מהן היו אלה משתמשים מאסיה או מהמזרח.

מה שלא יהיה, האיתות הזה צריך להדליק נורות אזהרה, לכל מדינה וארגון בעולם, אם התקפות מתוכננות מסוג זה תהיינה נחלת הכלל צפויים לנו ימים גועשים בגלישה ברשת.

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד