מערכת הפעלה גוגל כרום

מערכת הפעלה גוגל כרום

השמועה תמיד הייתה שם, עכשיו גוגל מצהירה כבל עם ועדה – פרוייקט חדש של גוגל שלטענת גוגל הוא המשך טבעי לדפדפן כרום של גוגל כך

הדמייה

הדמייה

נכתב בבלוג הרשמי של גוגל.
בנימה עוקצנית משהו, טוענת גוגל בבלוג הרשמי שלה כי "מערכות ההפעלה הקיימות כיום עליהם רצים דפדפני האינטרנט הנוכחיים, תוכננו בעידן בו רשת האינטרנט לא הייתה קיימת" (מעין רמז אם תרצו למי שתרצו) .
מערכת ההפעלה גוגל כרום תהיה בעלת קוד מקור פתוח ובגוגל מבטיחים מערכת קלה לשימוש ותפעול, "חסכונית" בצריכת משאבים ותהיה מתוכננת בתחילה לפעול על מערכות נטבוק שתופצנה במחצית השנייה של 2010.
גוגל מדגישים כי הפרסום הגיע "בגלל שאנו בקשר עם שותפים עסקיים בנושא ובקרוב נעבוד עם קהילת קוד המקור הפתוח – רצינו לחלוק את החזון עם כולם" דהיינו להדגיש שאין כל קשר לתזמון הקרוב כל כך להשקת מנוע החיפוש החדש בינג.

מערכת ההפעלה גוגל כרום מתוארת על ידי גוגל במעין מערכת אוטופית בה הכל מכל כל והכי טוב. מהירות, פשטות, ואבטחת מידע הן שלוש הנקודות העיקריות עליהן תעמוד גוגל במערכת ההפעלה החדשה Google Chrome OS. הרעיון הוא ליצור מערכת שפשוט "תשים" את המשתמש בווב תוך זמן קצר מאד מרגע הפעלת המחשב, והרעיון המרכזי בחזון של גוגל הוא שמערכת ההפעלה צריכה להיות מינימלית ולא "להפריע למשתמש" לגלוש ברשת, כמובן שבמקרה ויצטרך מעבד תמלילים וכיוב' יוכל המשתמש תמיד לקבל שירותים מגוגל בעניין.
"אנחנו חוזרים לבסיס ומתכננים מחדש לגמרי את רעיון מערכת ההפעלה כך שהמשתמש לא יצטרך לדאוג לנקיון וירוסים וכיוב' – זה פשוט יעבוד" כך נכתב בבלוג של גוגל.
מערכת ההפעלה מתוכננת לפעול על מעבדי X86 ו-ARM וגוגל פרסמה כי החלה בשיתוף פעולה עם כמה יצרנים על מנת לשחרר בקרוב נטבוק עם מערכת ההפעלה החדשה.
המערכת כנראה תהיה מבוססת על מערכת לינוקס עם ממשק X חדש (חלונות) שיריץ את הדפדפן של גוגל בתוכו ובעצם זו כל מערכת ההפעלה, למפתחים הרשת היא הפלטפורמה לעיצוב – הכל יעבוד ברשת.

זמן יגיד אם מערכת הפעלה שכזו תצליח או לא, כשחושבים על כך, ישנו שוק שלם של משתמשי אינטרנט שזה כל רצונה – לגלוש ברשת האינטרנט, אולי המתחרים בתחום מערכות ההפעלה קצת איחרו את הרכבת -אבל אם גוגל תספק למשתמשי האינטרנט מערכת הפעלה שבה המשתמש באמת לא יצטרך לבצע שום פעולות תחזוקה למעט הפעלה וכיבוי – נראה לי שצפויים לנו זמנים מעניינים.

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד