פוליטיקה, אנטישמיות ומנועי חיפוש

פוליטיקה, אנטישמיות ומנועי חיפוש

פוליטיקה ומנועי חיפוש.
הנה לדוגמא מנוע חיפוש בשם CUIL המציג נתונים נוספים בקשר לחיפוש כגון אירועים על ציר הזמן הקשורים לחיפוש ועוד, אולם הנה לכם דוגמא לשימוש במידע שברשת האינטרנט ממניעים פוליטיים (ואולי אפילו אנטישמיים).
כך למשל חיפוש של המונח Palestine יציג בשנת 1988 את הכרת האו"ם בצורך למדינה פלסטינאית (וכמובן מן הטקסט ניתן להבין כי כבר יש כזו):

pales5

ובחיפוש המונח Israel בשנת 1948 – אין כל אזכור להקמת המדינה או להצבעה באו"ם למעט הערכת מספר היהודים שחיו בארץ באותה תקופה.
pop

עוד ניתן למצוא בשנת 1947 כי רב האוכלוסיה (בפלסטינה כמובן) הייתה "בניהם ובנותיהם של ערבים שגרו בפלסטינה – עם דגש מיוחד "לפני תחילת ההגירה היהודית"

arabs2

כמובן שאין אזכור למלחת יום הכיפורים בה תקפו מדינות ערב את ישראל (אבל את "מלחמת הכיבוש" כפי שמכונה מלחמת ששת הימים) מציינים מצויין, אין ציון לפרעות ואף לא להחלטת האו"ם לגבי הקמת המדינה היהודית!

השימוש ברשת האינטרנט על מנת לעצב דעות פוליטיות החל – ונראה שעוד לא הרבה זמן נהיה עדים לפוליטיקאים און-ליין המשתמשים בחברות אינטרנט (המתיימרות להיות מנוע חיפוש כמו קויל) על מנת להציג לציבור בדיוק מה שהם רוצים רחוק מן האמת ככל האפשר.

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד