שרת אחסון מרכזי (NAS)

שרת אחסון מרכזי (NAS)

שרת אחסון מרכזי

שרת המהווה מקום אחסון מרכזי (NAS) שכל המידע הארגוני נשמר עליו.

  • אבטחת מידע – ישנו יתרון גדול לצמצום ביזור המידע בחברה כך שאין מידע על התחנות בעצם, אלא רק על שרת יחיד גם מבחינת זליגת חומר חסוי אל מחוץ לחברה, וגם מבחינת יכולת השליטה על הרשאות גישה למשתמשים.
  • שרידות מידע – גיבוי או תקינות הדיסקים הקשיחים המפוזרים ברחבי הארגון מהווים מכשול עבור שרידות מערך המידע של החברה, בשימוש בשרת אחסון מרכזיניתן לבצע גיבוי של מיקום מרכזי המותקן על מערך RAID 5 העמיד במיוחד למקרים בהם ישנה תקלה (חומרה או תוכנה) במערך האחסון.
  • ניידות משתמשים – בשל אופיה של המערכת, משתמשים ניגשים למידע הנגיש במקום אחד, ובמקום להעתיק את החומר ממחשב למחשב (דבר העלול לגרום גם לזליגת מידע מבחינת אבטחה) המשתמשים פשוט מתחברים בכונן מרוחק לשרת האחסון המרכזי ומקבלים את התיקיות שלהם.
  • ביצועים – שרת המידע המרכזי נבנה על מנת לספק מידע המאוחסן בצורה מהירה ובטוחה. לכן הדיסקים הקשיחים בשילוב עם מהירות הרשת מספקים למשתמשים ביצועים גבוהים יותר מאשר תחנת העבודה שלהם.
  • חסכון בעלויות – החסכון בשימוש בשרת אחסון מרכזי מתבטא בעיקר בעלויות תחזוקת תחנות גם מבחינת חומרה וגם מבחינת תוכנה וגם בחסכון עלויות הגיבוי, בדיסקים הקשיחים בתחנות העבודה אינם משפיעים במיוחד על מהירות טעינת המידע כאשר משתמשים בשרת אחסון מרכזי שכן המידע נטען משרת האחסון המרכזי בו מותקנים דיסקים איכותיים ומהירים במיוחד. מבחינת עלויות הגיבוי, אין צורך לגבות כל תחנה אלא מיקום אחד מרכזי, ולכן אין צורך במערך גיבוי מיוחד, אלא במערכת אחת טובה.

שרת האחסון המרכזי מבוסס על מערכת Linux ללא צורך ברשיונות תוכנה מיוחדים.

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד