דירג דף – גוגל pagerank tm

דירג דף – גוגל pagerank tm

דירג דף – גוגל pagerank tm
הקדמה

דירוג דף, או פייג' ראנק של גוגל הוא אלגוריתם ניתוח קישורים המקצה ערך מספרי המקביל ל"משקל" של כל מסמך מקושר ברשת האינטרנט, על מנת לאמוד את החשיבות היחסית שלו.

המנגנון יכול להיות מיושם עבור כל מסמך ברשת שעבורו יש תוכן וקישורים.

המספר שמייצר המנגנון בסיום החישוב עבור אלמנט מסוים המסומן באות E נקרא גם ה- PR של E.

השם פייג' ראנק (PAGERANK) הוא סימן רשום של חברת גוגל. תהליך ה- PAGERANK הוא גם פטנט רשום, הפטנט אינו רשום על שם חברת גוגל אלא על אוניברסיטת סטנפורד.

תיאור פייג' ראנק על ידי גוגל:

“פייג' ראנק מסתמך על האופי הייחודי הדמוקרטי של הרשת על ידי שימוש במבנה עצום של קישורים כמצביע על דף בודד וערכו למשתמש. בתמצית, גוגל מפשרת קישור מדף A לדף B כהצבעה של דף A עבור דף B, כמובן שגוגל עצמה בוחנת מאפיינים נוספים מעבר למספר "ההצבעות" הקיימות עבור דף מסויים, אלא גם את ערכו של הדף "המצביע", היינו הצבעה לאתר מסויים מדפים ש"ערכם" גבוה יותר, תהה בעלת משמעות גבוהה יותר – או במילים אחרות תשפיע יותר על הדירוג של הדף שהצביעו בשבילו."

במילים אחרות פייג' ראנק היא בעצם תוצאות ה"הצבעה" של דף מסויים בהתחשב בכל הדפים הקיימים ברשת האינטרנט המושג בשימוש נרחב בתחום קידום אתרים.

קישור נחשב כהצבעת אמון בדף, ערך הפייג' ראנק של דף מוגדר בצורה רקורסיבית ותלוי במספר וערך של כל הדפים המקשרים לדף. דף המקושר דרך דפים עם פייג' ראנק גבוה יהה בעל פייג' ראנק גבוה בעצמו. אם אין קישורים לדף, אין לאותו דף ערך (PAGERANK=0) ולכן תחום קידום האתרים מייתר המון אתרים לצורך קידום בלבד.

גוגל מתווה את ערך ה PAGERANK כמספר בין 1 ל-10 עבור כל דף ברשת האינטרנט, ערך זה מצביע ישירות על ערך הדף בעיני מנוע החיפוש של גוגל, זהו בעצם הערך אותו מנסים לשפר בקידום אתרים.

ישנו מספר רב של מאמרים על הנושא שהופצו בעיקר על ידי אלו העוסקים בקישום אתרים מאז מייסדי גוגל כתבו את המסמך הראשון בנושא. מעשית המנגנון הוכח כפגיע מאד לפעולות "הונאה" של אותו המנגנון וישנם גופים שלמים בתחום קידום אתרים המנסים להתחכם ולהערים על המנגנון כך שהדף שאותו הם מקדמים יגיע כמה שיותר גבוה בסולם של גוגל

(PAGERANK).

כתוב תגובה

צרו איתנו קשר בדרך החביבה עליכם

info@rct.co.il
תשלום מאובטח
ביצוע תשלום לחברת RCT באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי
התחברות לדוא"ל RCT

משתמש
סיסמה
קידום אתרים בניית אתרים לינוקס Linux קורסים קידום אתרים מוצרי פרסום מדבקות קיר
משפחתון מחשבון unit conversion תוספות שיער משלוחי פרחים רהיטים שירותי סיעוד